Book
Dutch

13 minuten

Sarah Pinborough (author), Carla Hazewindus (translator)
In series:
Target audience:
15 years and up
Genre:
Natasha Howland wordt ’s ochtends vroeg uit het ijskoude water gered door een wandelaar. Ze blijkt dertien minuten dood te zijn geweest. Maar hoe is ze in het water terechtgekomen? Vanaf ca. 15 jaar.
Title
13 minuten
Other title
Dertien minuten
Author
Sarah Pinborough
Translator
Carla Hazewindus
Language
Dutch
Original language
English
Original title
13 minutes
Publisher
Houten: Van Goor, © 2017
365 p.
ISBN
9789000355709 (hardback)

Reviews

13 minuten

Eerste zin. Ophelia... Ze was jong.

13 minuten: zo lang is Tasha Howland dood voor een vroege wandelaar haar uit het water haalt en reanimeert. Ze beweert dat ze zich niet herinnert hoe ze daar is beland, maar langzaam wordt duidelijk dat de Barbies, haar huidige vriendinnen, er iets mee te maken hebben. Tasha zoekt opnieuw steun bij Rebecca, een oude vriendin die ze eerder wegens te mollig en te saai heeft gedumpt. In een wereld waarin hun ouders ziende blind zijn, ontpopt zich een verbeten spel waarin de zestienjarige meisjes wreed, achterbaks en moordlustig zijn. Als een van hen sterft, beweert Tasha plots dat ze zich nu wel herinnert wie haar in het water heeft gedumpt. En dan wordt het pas echt akelig en amoreel.

Sarah Pinborough maakte eerder dit jaar met Wat jij niet ziet de succesvolle overstap van young adult naar volwassen crime. Dit is er nog eentje uit het ‘jongere’ segment, maar veel compassie met de jeugd van tegenwoordig brengt Pinborough je niet bi…Read more

Op een ochtend wordt de populaire Natascha (16) in de lokale rivier aangetroffen. Ze wordt net op tijd gered: ze was 13 minuten dood. Zelf kan Natasha zich niet herinneren hoe ze in het ijskoude water terechtkwam, maar volgens de politie was het in ieder geval geen ongeluk of zelfmoordpoging. Omdat Tasha het gevoel heeft dat haar mede-'barbies' Jenny en Hayley er iets mee te maken hebben, zoekt ze haar vroegere beste vriendin Becca veel op. Kan zij haar helpen om te ontrafelen wat er die nacht gebeurd is? Intrigerende, knap opgebouwde YA-thriller voor fans van Mean Girls, Gossip Girl en Pretty Little Liars. Doordat het verhaal wordt verteld vanuit zowel Natascha’s als Becca’s perspectief, en ook via sms’jes, dagboekfragmenten, krantenberichten en politieverslagen, denk je als lezer automatisch mee en probeer je de zaak op te lossen. Dat sommige delen daarbij wat langdradig zijn en het einde voor de geoefende lezer voorspelbaar, doet aan het leesplezier niets af. Met een aantrekkelijk …Read more

About Sarah Pinborough

CC BY-SA 3.0 - Image by Kaly99

Sarah Pinborough has written YA and adult thriller, fantasy and cross-genre novels. She has also been a screenwriter in adaptations of her novels for TV as well as in original projects.

Bibliography

Novels

She has had more than 20 novels published by several companies and in several countries. They have also been translated into a number of languages.

Leisure Books

Her work has been published within the horror books section of Leisure Books.

  • The Hidden (2004, Leisure Books) ISBN 978-0843954807 — amnesia is the start of a new life with hidden horrors
  • The Reckoning (2005, Leisure Books) ISBN 978-0843955507 — horrors from teenage years come back to a group of adult friends
  • Breeding Ground (2006, Leisure Books) Read more on Wikipedia

Suggestions